KETTLEBELLY ve Zlíně

Systém cvičení

Podobně jako správně prováděný funkční tréning s vlastní vahou, zapojuje Kettlebell do hry celého člověka – všechny důležité svalové skupiny, které oproti izolovanému přístupu bodybuildingu pracují jako společně fungující  celek.

Skrze naše „jádro“ tj. střed těla, spojujeme spodek našeho těla s vrškem a učíme naše svaly vzájemně spolupracovat. Tento celostní přístup k tělu a tréninku najdeme například i u východních bojových umění.

Kettlebelly dominují i kultu moderního posilování – takzvaného core tréninku, neboli procvičování našeho jádra (spodní části trupu – oblasti břicha a bederní páteře), kdy střed těla pracuje v každém cviku. Spadlý hrudník se postupně zvedá, pozice ramen se srovnává a tělo se postupně dostává do své přirozené harmonie a vyrovnanosti. Pokud jsme spokojeni s naším zdravým tělem, potom se nám za to odvděčí celkovým pozitivním odrazem v našem životě.

Cvičení s Kettlebelly je minimalistické. S jedním náčiním a pár komplexními cviky dokonale procvičíme všechny silové aspekty – maximální, vytrvalostní i výbušnou sílu. Cvičením prohlubujeme naši mobilitu, vyrovnáváme svalové disbalance, zvyšujeme anaerobní činnost a hlavně velmi efektivně spalujeme naše tuky v těle.

Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie od mladých lidí až po seniory, kteří chtějí být aktivní a mají chuť si vyzkoušet toto jednoduché, ale velmi účinné cvičení.

Kettlebelly jsou výbornou alternativou pro široký okruh lidí, kteří mají chuť se setkat při cvičení ve skupině a zažívat tak radost z pohybu.